Monitoring i kamery - Chełm

Oferujemy usługi montażu i serwisu systemów monitoringu. Monitoring to skuteczny sposób zabezpieczenia domu lub firmy przed ewentualnym włamaniem, napadem lub kradzieżą. To skuteczny sposób zabezpieczania mienia i osób. Oferujemy usługi montażu i serwisu systemów monitoringu. Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz więcej informacji.

 

Szczegółowa wycena

Podczas bezpłatnej wizji lokalnej poznajemy potrzeby klienta oraz jego oczekiwania wobec systemu zabezpieczeń wizyjnych. Sugerując wybór optymalnego sprzętu bierzemy pod uwagę jego funkcjonalność oraz budżet, jakim klient dysponuje. Gwarantujemy wysoką jakość i niezawodność zakupionego systemu. Nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów

Wybór kamery

Obecnie w większości przypadków klienci decydują się na wybór perfekcyjnych pod względem jakości megapikselowych kamery do monitoringu. Oferują one niedostępną dotąd jakość obrazu oraz ilość szczegółów. Istotnym parametrem kamery jest rozmiar przetwornika CCD. W kamerze ma wpływ na kąt widzenia.

Cieszące się dotychczas ogromną popularnością analogowe systemy monitoringu wizyjnego posiadają pewną wadę. Jest nią stosunkowo niska rozdzielczość dostarczanego obrazu, którą ogranicza system telewizyjny PAL.

Obecnie w większości przypadków klienci decydują się na wybór perfekcyjnych pod względem jakości kamer megapikselowych, które oferują niedostępną dotąd jakość obrazu oraz ilość szczegółów. Istotnym parametrem kamery jest rozmiar przetwornika CCD. W kamerze ma wpływ na kąt widzenia. Stosowanie obiektywu o formacie większym, niż format przetwornika kamery, powoduje zmniejszenie kąta widzenia. Cieszące się ogromną popularnością analogowe systemy monitoringu wizyjnego posiadają pewną wadę. Jest nią stosunkowo niska rozdzielczość dostarczanego obrazu, którą ogranicza system telewizyjny PAL.

W ostatnim czasie pojawiła się jednak alternatywa dla systemów monitoringu IP i kamer megapikseloweych, a jest nią najnowsze rozszerzenie systemów telewizji dozorowej CCTV w postaci otwartego standardu HDCCTV. Choć standard HDCCTV został opracowany z końcem 2010 roku, to dopiero teraz użytkownicy i instalatorzy systemów nadzoru wideo docenili jego zalety. Systemy monitoringu HDCCTV buduje się w oparciu o kamery przemysłowe HD-SDI, które pozwalają na transmisję obrazu w wysokiej rozdzielczości bez kompresji i bez potrzeby używania protokołu TCP/IP i sieci komputerowej. W systemach telewizji dozorowej monitory stanowią ważny element wizualizacji całego układu, posiadają dużo więcej funkcjonalności i najczęściej są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia przed uszkodzeniem fizycznym oraz bardzo intensywną eksploatacją non stop. Obecnie trwają pracę nad standardem HDCCTV v2.0, który będzie zapewniał transmisję na dystans do 300 m bez konieczności stosowania wzmacniaczy. Sprawą podstawową jest dobranie do każdego konkretnego zastosowania odpowiednich obiektywów. Nieprawidłowy wybór obiektywu może spowodować złe działanie całego systemu.

Telewizja dozorowa HDCCTV

Jedną z ciekawszych propozycji na budowę systemów nadzoru wideo w standardzie HDCCTV przygotowała firma Geovision. W jej ofercie znajdziemy zarówno kamery HD-SDI, jak i profesjonalne urządzenia do rejestracji materiałów wideo w rozdzielczości Full HD oraz zarządzania tego typu instalacjami. Na szczególne wyróżnienie zasługują kamery przemysłowe HD-SDI z serii GV-SDI-BX100 (dostępne z wymiennym obiektywem CS o stałej ogniskowej 4 mm lub zmiennej ogniskowej 2.8 – 12mm). Znajdująca się na ich wyposażeniu funkcja Dzień/Noc z mechanicznym filtrem podczerwieni, pozwala na prowadzenie obserwacji w trybie całodobowym, natomiast szeroki zakres dynamiki WDR, znacznie poprawia rozpoznawalność detali w słabych warunkach oświetleniowych i przy znacznym oświetleniu tylnym.

Aby oglądać rejestrowany przez kamerę IP obraz, musimy skorzystać z dodatkowego urządzenia podłączonego do tej samej sieci (domowy LAN) co kamera. Może to być na przykład laptop, komputer stacjonarny lub telefon. Obraz z kamery cctv możemy również udostępnić w internecie. Każda kamera ma przydzielony adres IP, którego znajomość jest wymagana do nawiązania połączenia i oglądania rejestrowanego obrazu. Połączenie z siecią, w zależności od modelu, może być zrealizowane za pomocą przewodu sieciowego lub wbudowanego modułu Wi-Fi. Przygotowanie do pracy kamery IP nie jest łatwe i wymaga znajomości choćby podstaw zagadnień sieciowych. Konfiguracja polega na wprowadzeniu ustawień związanych z jakością obrazu, połączeniem sieciowym oraz monitoringiem. Ciągłe patrzenie na ekran komputera nie byłoby zbyt wygodne, dlatego na potrzeby monitoringu domu najlepiej skorzystać z funkcji detekcji ruchu. W przypadku niektórych modeli możemy także liczyć na wiadomość SMS, MMS, a nawet na uruchomienie syreny alarmowej.

Urządzenia przeznaczone do pracy na zewnątrz budynków są droższe od prostych kamer stosowanych w mieszkaniu. Dopłacić musimy również za możliwość rejestrowania obrazu w nocy (pomieszczenie oświetlane jest wtedy przez niewidoczne dla ludzkiego oka promienie podczerwone) lub za mechanizm zmiany pozycji obiektywu. Kamery IP różnią się też sposobem komunikacji z siecią (Wi-Fi, LAN, GSM), a także obsługiwanymi metodami prezentowania obrazu.